Nik Pem v podaljšku poskrbel za zmago Jesenic

Uncategorized 22. Mar 201822:50 > 23:01
HDD Jesenice

Hokejist Sij Acroni Jesenic so dobili uvodno tekmo polfinala Alpske lige. Ritten, aktualni prvak, je najprej zapravil vodstvo s 3:2 in nato po podaljšku klonil s 3:4.

Italijanski prvaki so v uvodni tretjini igrali bolje in imeli premoč, a je bil vratar Clarke Saunders vedno na pravem mestu. Po vseh zapravljenih priložnostih je v 10. minuti za vodstvo Jesenic poskrbel Urban Sodja.

Gostitelji so z golom Alexandra Eisatha izenačili na začetku druge tretjine, isti igralec pa je v 35. minuti poskrbel za popoln preobrat. Veselje gostiteljev je trajalo le 13 sekund, saj je že v naslednji akciji po podaji Adisa Alagića izenačil Nik Pem.

Tudi v zadnjem delu so branilci naslova v Alpski ligi takoj prevzeli pobudo in v 42. minuti še drugič povedli. Za 3:2 je zadel Daniel Tudin. Ritten je vodstvo zadrževal do 56. minute, ko je podaljšek izsilil Luka Kalan.

V podaljšku je odločitev padla v 68. minuti, ko sta spet kombinirala Alagić in Pem, prav slednji pa je zadel za veliko zmago.

Junak jeseniške zmage je bil zagotovo sijajni vratar Saunders, ki je zbral kar 44 obramb.

Druga tekma je na sporedu v soboto ob 18.00 v Podmežakli.