Ritten v Podmežakli do izenačenja v seriji

Uncategorized 24. Mar 201823:07 > 23:13
Drago Cvetanovič/hddjesenice.si

Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so po veliki gostujoči zmagi na prvi tekmi polfinala Alpske lige na domačem ledu proti Rittnu izgubili z 0:4. Jeseničani so šele drugič letos tekmo končali brez zadetka.

Vzdušje v Podmežakli je bilo odlično, zbralo se je kar 2.200 navijačev, uvodni plošček pa je vrgel paraolimpijec Jernej Slivnik. A tekma se ni začela po željah domačih ljubiteljev hokeja. Gostje so hitro nakazali, da jih zanima le zmaga, povedli pa v deveti minuti, ko je zadel Thomas Spinell. Še v prvem delu je vodstvo povišal Daniel Tudin.

V drugi tretjini so Jeseničani zaigrali bolje in si priigrali tudi nekaj priložnosti, a niso zadeli. Najbolj nevaren je bil Luka Kalan, ki je zatresel celo okvir gola. Ritten je na drugi strani še povišal prednost. Zadel je Bradley Cole, sodniki pa so gol priznali šele po pregledu posnetka.

Podobno sliko smo spremljali tudi v zadnji tretjini, ko so Jeseničani lovili gol priključka, a vratar Patrick Killeen nikakor ni klonil. Pred koncem tekme so gostje le še potrdili zmago. Streljal je Andreas Lutz, plošček pa se je od enega izmed domačih igralcev odbil za hrbet Clarka Saundersa.