Ris zagrizel v "borata" – proti Italiji za elito!

Uncategorized 27. Apr 201818:15 > 18:34

Slovenska hokejska reprezentanca je na SP I divizije (skupina A) uprizorila velikanski preobrat in po dveh porazih dvakrat zmagala. Tokrat so bili varovanci Karija Savolainena s 5:3 boljši od Kazahstana.

Junak srečanja je Miha Verlič, ki je dosegel kar tri zadetke in dodal še podajo. Dosegel je tudi odločilni gol za 5:3 v zadnji tretjini. Kazahstanci na koncu niso želeli potegniti vratarja iz gola, saj bi tvegali, da si pokvarijo gol razliko, ker so še zmeraj v igri za uvrstitev v elitno svetovno divizijo.

Strelski praznik je novopečeni član Bremerhavna odprl v 6. minuti, Kazahstan je na hitro odgovoril ter že v naslednji minuti izenačil prek Egorja Petuhova, v 11. minuti je za Azijce zadel Dmitrij Grenc. Sloveniji je prek Jana Urbasa pet minut kasneje uspelo izid poravnati na 2:2, s čimer je postavil izid 1. tretjine.

V drugi je prvi zadel Verlič (28. minuta), deset minut kasneje je s projektilom od daleč na 4:2 povišal Sabahudin Kovačević, a je “boratom” le minuto kasneje uspelo izid znižati na 3:4 (zadel je Alihan Asetov), kar je obetalo vražjo zadnjo tretjino. Po velikem številu priložnosti na obeh straneh, je Verlič v 54. minuti pobegnil obrambi, se znašel sam pred vrati in v slogu največjih (NHL) velemojstrov plošček spravil pod prečko za končnih 5:3!

Rise tako jutri čaka še tekma z zahodnimi sosedi. Zmaga najverjetneje prinaša uvrstitev v elitno divizijo.