KHL: Dinamo ugnal Jokerit, na Zahodu vodi CSKA

Uncategorized 6. Okt 201617:49 > 17:54
Getty Image

Dva zadetka v drugi tretjini sta ekipi Dinama iz Moksve priigrala pomembne točke na gostovanju v Helsinki pri tamkajšnji ekipi Jokerita. Tekma je sicer postregla z izjemno malo priložnostmi, toda gostujoči napad je vendarle eksplodiral v 31. minuti.

Takrat je Martins Karsums igro z igralcem več pretvoril v zadetek, po strelu Andreia Mironova, ki ga je vratar sprva odbil. V isti minuti, samo šest sekund pozneje, je Artjom Fjodorov dosegel svoj drugi zadetek sezone, potem ko je ukradel plošček na sredini ploskve in nato preigral dva domača branilca.

Marko Antilla je v 47. minuti poskrbel za znižanje rezultata na 1:2, zato je bila zadnja tretjina izjemno razburljiva. Sakari Salminen je v domačem dresu zapravil dve lepi priložnosti za zadetek, medtem ko sta pri gostih v zaključku tekme še najbolj grozila Dmitrij Morkovin in Denis Barancev.

Na drugih tekmah večera v ligi KHL je Bars Kazan v gosteh s 4:0 odpihnil Astano, Lada Toljati pa s 4:3 ekipo Avtomobilista iz Jekaterinburga. Po 18 krogih je vodilna ekipa lige na zahodu sicer CSKA s 43 točkami, na Vzhodu pa Metalurg iz Magnitogorskega, ki ima 34 točk.