EBEL: Olimpija po porazu na Dunaju na zadnjem mestu

Uncategorized 6. Okt 201618:41 > 18:45
Getty Image

Hokejisti Dunaja so v 6. krogu Lige Ebel premagali Olimpijo s 4:1. Ljubljančani so tako padli na zadnje mesto z dvema točkama. Po visokem porazu proti Linzu v Tivoliju v petek zvečer je bilo to za zmaje že drugo težko gostovanje zapored.

Gostitelji so povedli že po 97 sekundah z golom Jonathana Ferlanda, ki je bil uspešen z bližine iz drugega poskusa, prvi strel pa je vratar Jeff Frazee odbil. Ljubljančani so imeli trikrat prednost igralca več, izključeni so bili Rafael Rotter, Felix Maxa in Philippe Lakos.

Ko se je iztekla tretja kazen, je v 16. minuti Latvijec Kristaps Bazevics z natančnim strelom z modre črte izenačil. Toda Capitalsi so na prvi odmor odšli s prednostjo, ko so napadalci drugega napada Dunaja izigrali goste, v 19. minuti pa je zadel Riley Holzapfel.

V drugi tretjini so gostitelji stopnjevali pritisk, streljali so z vseh položajev, a je Frazee branil odlično. Igra z igralcem več Ljubljančanom ni stekla. Ko sta bila na kazenski klopi Rotter in McGregor Sharp, so imeli dve minuti celo dva igralca več, a so ostali brez pravega poskusa. Na drugi strani je 29 sekund pred koncem Dunaj vnovčil drugi “power-play”. Ko je bil izključen Jonathan Harty zaradi zadrževanja s palico, je na 3:1 povišal Aaron Brocklehurst.

Na začetku zadnje tretjine so imeli zmaji še dvakrat igralca več, a znova niso bili učinkoviti. Ob igri štirih proti štirim so Dunajčani v 57. minuti po hitrem protinapadu po podaji nekdanjega branilca Olimpije Jamieja Fraserja in z zadetkom Jerryja Pollastroneja potrdili zmago.

Olimpija v petek odhaja v Bolzano, v soboto pa še v Dornbirn.