Zajc v podaljšku za deseto zmago Olimpije

HK Olimpija

Hokejisti SŽ Olimpije so se veselili desete zaporedne zmage v Alpski ligi, potem ko so v Tivoliju po preobratu in podaljšku s 4:3 odpravili mlado ekipo Salzburga. Mož odločitve je bil Miha Zajc z zadetkom v 62. minuti.

Zanimivo, da so Ljubljančani dva zadetka dosegli ob igralcu manj na ledu, v osmih primerih, ko so imeli sami številčno prednost na ledeni ploskvi, pa niso uspeli zatresti gostujoče mreže. Kljub temu so hokejisti SŽ Olimpije na koncu slavili po velikem preobratu in prišli do desete zaporedne zmage v Alpski ligi.

Gostje so povedli v 11. minuti, pet minu kasneje podvojili prednost, a je domače v igri obdržal Gal Koren. V drugi tretjini so zadeli samo gostje, domače pa je reševal vratar Žan Us. Zmaji so preobrat napovedali v 46. minuti, ko je zadel kapetan Aleš Mušič, podaljšek pa je štiri minute pred koncem rednega dela izsilil Kristjan Čepon.

Srečanje je v drugi minuti podaljška odločil Miha Zajc po podaji Aleša Kranjca. Salzburg v nedeljo čaka še obračun proti Jesenicam, zmaji pa bodo v sredo igrali proti zadnji Fassi.