Zbor risov: Po kazni v reprezentanci znova Žiga Jeglič

Uncategorized 30. Jan 201915:24 > 15:33
HZS

Selektor slovenske hokejske reprezentance Ivo Jan je objavil seznam igralcev, ki bodo zaigrali na mednarodnem turnirju Euro Ice Hockey Challenge na Bledu. Povratnik v reprezentanco je Žiga Jeglič, ki se med rise vrača po odsluženi kazni.

Teden dni nas še loči od mednarodnega turnirja iz niza Euro Ice Hockey Challenge na Bledu, ki bo za slovensko člansko moško izbrano vrsto predstavljal osrednji del februarskega reprezentančnega zbora. Slednji se bo začel v ponedeljek popoldne, ko se bodo izbranci selektorja Iva Jana zbrali v tradicionalni pripravljalni bazi slovenskih hokejskih reprezentanc na Bledu. Po pričakovanjih selektorja se bo tokratnega reprezentančnega zbora udeležila večina stalnih članov slovenske izbrane vrste.

Strokovni štab reprezentance je v programu priprav za torek in sredo predvidel skupne treninge na ledu, nato pa slovenske rise od četrtka do sobote čakajo trije prijateljski obračuni z ekipami Italije, Madžarske in Belorusije.

Zadnji reprezentančni zbor članske ekipe v tej sezoni je predviden v začetku aprila, ki ga bodo naši hokejisti zaključili z nastopom na svetovnem prvenstvu Divizije I-A v Kazahstanu.

Vratarji: Luka Gračnar (Innsbruck), Gašper Krošelj (Mlada Boleslav), Matija Pintarič (Rouen);

Branilci: Blaž Gregorc (Vitkovice), Sabahudin Kovačević (Mlada Boleslav), Miha Logar (Strasbourg), Aleksandar Magovac (Grenoble), Matic Podlipnik (Karlovy Vary), Jurij Repe (Herning), Maks Selan (Milano Rossoblu), Miha Štebih (Dukla Jihlava);

Napadalci: Tadej Čimžar (Sij Acroni Jesenice), Andrej Hebar (UTE), Žiga Jeglič (Slovan Bratislava), Luka Kalan (Sij Acroni Jesenice), Gregor Koblar (ŠZ Olimpija), Ken Ograjenšek (Graz99er), Žiga Pance (Jegesmedvek), David Rodman (Sij Acroni Jesenice), Robert Sabolič (Torpedo Nižnji Novgorod), Nik Simšič (Medveščak), Rok Tičar (Köln), Jan Urbas (Fischtown), Miha Verlič (Fischtown), Miha Zajc (SŽ Olimpija).