Olimpija po preobratu do nove zmage proti Jesenicam

Uncategorized 12. Feb 201923:28 > 23:35
SŽ Olimpija/Facebook

38. krog hokejske Alpske lige je postregel z večnim derbijem, ki ga je na Jesenicah dobila Olimpija.

Ljubljančani so sicer po dveh tretjinah zaostajali s 3:1, nato pa prišli do popolnega preobrata in še šestič zapored premagali železarje. Uvodni plošček je pred 3.100 gledalci vrgel Zlatko Zahovič, ki je požel stoječe ovacije domačih navijačev. Slednji so bili hitro razočarani, saj so gostje povedli po vsega 26 sekundah igre. Matta Climieja, novega vratarja Jesenic, je matiral Gal Koren.

Gostitelji so nato prevzeli pobudo in prek Gašperja Glaviča izenačili v 15. minuti. Popoln preobrat smo videli v drugi tretjini, ko je najprej zadel Žiga Urukalo, nato pa na 3:1 povišal Philippe Paradies. V drugi tretjini so bili domači veliko bolj nevarni in delovalo je, da bi lahko Jeseničani vendarle dobili prvi derbi v tej sezoni.

A Olimpija je imela druge načrte. V zadnji tretjini so gostje v dobrih dveh minutah zabili tri gole in utišalli Podmežaklo. V 44. minuti je zadel Kristjan Čepon, nato je bil natančen Aljaž Chvatal, piko na i sanjskima dvema minutama pa je še z drugim golom na tekmi postavil Čepon. Jeseničani so pritiskali za izenačenje, a bili pred vrati Olimpije premalo natančni, končni rezultat pa je tri sekunde pred koncem z golom v prazno mrežo postavil Nik Simšič.