Kralji se po zaostanku z 0:4 niso uspeli vrniti

Za hokejisti Los Angeles Kingsov je prvo domače srečanje v novi sezoni. Po neuspešnem uvodu v sezono v gosteh, so danes ponoči vpisali nov poraz. Anže Kopitar je vpisal novo točko, Philadelphia pa je zmagala s 4:2.

Pred začetkom tekme je na ledu potekala manjša slovesnost, saj so Kingsi praznovali 50. obletnico delovanja franšize. Med gosti je bilo veliko legend, največ pozornosti je zagotovo požel Wayne Gretzky. Tekma se ni začela po željah domačih navijačev. Flyersi so povedli s kar 4:0 in Kingsi se po visokem porazu niso pobrali in so le umilili poraz.

Vse gole gostov smo videli v drugi tretjini, ko so gostje štirikrat premagali Jeffa Zatkoffa, ki je po poškodbi Jonathana Quicka prevzel mesto prvega vratarja. Prvi gol na tekmi je dal Boyd Gordon, ki je zadel po domiselni akciji Brandona Manninga in Nicka Cousinsa. 50 sekund pozneje je Zatkoff drugič klonil. Akcijo je z dolgo podajo začel Shayne Gostisbehere in krasno zaposlil Travisa Konecnyja, debitanta v Ligi NHL. Ta je nato podal pred vrata, domači vratar je plošček odbil le do Seana Couturierja, ki je plošček brez težav pospravil v gol. Couturier se je v 33. minuti drugič vpisal med strelce, spet po podaji Konecnyja. Minuto pred koncem druge tretjine je bilo že 4:0. Ivan Provorov je z modre črte streljal mimo vrat, ploščico, ki se je odbila od ograde, pa je iz izjemno težkega položaja za hrbet Zatkoffa spravil Mark Streit.

Le 49 sekund pozneje je Kingsom uspelo prekiniti nalet gostov. Drugo podajo v sezoni je vpisal Anže Kopitar, zadel pa Drew Doughty. Nekaj upanja je Los Angelesu po treh minutah zadnje tretjine vlil Brayden McNabb, ki je zadel s pomočjo Streitove palice, a je to bila zadnja sprememba izida na tekmi.