Alpska liga: Jeseničani razbili drugo ekipo Celovca

Uncategorized 18. Okt 201622:12 > 22:15
Getty Image

Hokejisti Acronija Jesenic v Alpski ligi nimajo resnega tekmeca, saj so v torek zvečer zmagali že desetič zapored. Tokrat jim je nasproti stala druga ekipa KAC iz Celovca, sicer člana Lige EBEL, katerega so nadigrali s kar 10:1 in s tem še enkrat dokazali, da so na nivoju članov Lige EBEL.

Acroni Jesenice so tokrat gostovale v Stadthalle in povsem zasenčile domače rezerviste, vse pove že strelska statistika, v kateri je bilo kar 57:21 za goste. Jeseničani so blesteli predvsem v drugi in tretji tretjini, v kateri so Korošcem nasuli kar devet zadetkov.

V dresu jeseniškega ponosa je blestel predvsem Eric Pance, ki je dosegel kar štiri zadetke, po dva pa je prispeval še Nejc Berlisk in po enega Jure Sotlar, Žan Jezovšek, Sašo Rajsar in Urban Sodja.

Jeseničani še naprej držijo vrh razpredelnice z 29 točkami, dvemi več od drugouvrščene ekipe Rittna, tretji Pustertal pa zaostaja že za pet točk.

ALPSKA LIGA , 10. KROG

KAC CELOVEC 2 – SIJ ACRONI JESENICE  1:10 (0:1, 0:4, 1:5)

Strelci: Zandonella 42.; Pance 18., 45., 48., 49., Sotlar 25., Berlisk 32., 38., Jezovšek 33., Rajsar 49., Sodja 60.