Pol ducata celovških zadetkov v mreži Olimpije

Uncategorized 18. Okt 201622:55 > 23:01
Facebook

Hokejisti Olimpije v razširjenem avstrijskem prvenstvu nadaljujejo s slabimi predstavami, saj so doživeli že osmi poraz, tokrat pred domačimi gledalci v Tivoliju proti KACu iz Celovca.

Zmaji so s sedmimi točkami prikovani na zadnje, 12. mesto razpredelnice EBEL.
Gostje, sicer že pred začetkom tekme veliki favoriti, so povedli v 5. minuti tekme, ko je po veliki napaki Sebastjana Hadžiča na palico nasprotniku, Patricku Harandu, podal za zadetek gostov z 1:0. Harand je nemudoma našel Marca Bruckerja, ta pa je premagal domačega vratarja Jeffa Frazeeja. Izid prve tretjine je bil 0:1.
Drugi zadetek na tekmi je padel v 26. minuti, ko je za izenačenje poskrbel Sacha Guimond, toda Celovčani so že pol minute pozneje prek Jamieja Lundmarka dosegli zadetek za novo vodstvo, pa čeprav z igralcem manj. Anže Ropret je samo minuto pozneje poskrbel za novo izenačenje na 2:2.
V 33. minuti je po dveh hitrih zadetkih koroška ekipa vodila že z 2:0, saj je dvakrat v polno zadel Mark Hurtubis. Domačini so se sicer po zadetku Ropreta še vrnili v igro za izenačenje, a so pred koncem druge tretjine dobili še en zadetek, tokrat je bil natančen Johannes Bischofberger. V zadnji tretji je za zmago s 6:3 zadel še Lundmark. Celovčani so nasploh nadstreljali nasprotnika, saj je bil v strelih kar 46:32 za Avstrijce.

Povratna tekma bo sicer že v petek v Celovcu.