Risi "zgrizli" še galske peteline

Slovenski hokejisti so na turnirju Evropskega izziva na Bledu dobili še drugo tekmo zapored, potem ko so z 2:1 strli Francijo.

Mož odločitve je bil tokrat Boštjan Goličič, ki je odločilni zadetek dosegel le 16 sekund pred koncem srečanja. Goličič, ki igra za francoski Grenoble, je vratarja Floriana Hardyja premagal precej iz strani in sicer s strelom za njegovo bližnjo vratnico.

Slovenija je povedla v 14. minuti z golom Roberta Saboliča, a je nato Maurin Bouvet izenačil ob koncu druge tretjine (39.).

Tokrat selektor Nik Zupančič ni mogel računati na poškodovanega kapetana Jana Muršaka. Zamenjal ga je Anže Ropret, slovenska vrata pa je branil Matija Pintarič. Za igralca tekme v slovenski reprezentanci je bil izbran Klemen Pretnar.

Prvo današnjo tekmo med Latvijo in Belorusijo so s 4:0 dobili sledji, ki bodo tudi tekmeci v zadnji tekmi turnirja, v soboto.