Alpska liga: Jeseničani ob zmagi izgubili vratarja

Uncategorized 16. Nov 201622:15 > 22:29
Facebook

Potem ko so se železarji znašli v rezultatskem zaostanku 0:2, so do konca avstrijski ekipi natresli štiri ploščke v mrežo in nova zmaga je tu. Žal je tekmo že na začetku zaznamovala poškodba vratarja Žana Usa.

Hokejisti Jesenic so se na gostovanju pomerili z zadnjeuvrščenim moštvom EC Bregenzerwaldom in ga po preobratu premagali z 2:4. Zmago je zagrenila nova poškodba, ki jo je staknil prvi vratar Žan Us.

Zadnjeuvrščeno moštvo Bregenzerwald je tekmo začelo po željah in povedlo že v tretji minuti. Ob tem se je poškodoval prvi jeseniški vratarUs(zamenjal ga je Rok Stojanovič) in se na seznamu poškodovanih pridružil Alešu Jekliču,NathanuDiCasmirru, Mihi Logarju in Tadeju Čimžarju. Po prvih informacijah kluba gre za poškodbo kolena.

Gostitelji so na začetku druge tretjine premagali Stojanovičain še zvišali vodstvo, a je hitro odgovoril Sašo Rajsar, ki je preobrat začel ob igralcu več v 24. minuti. Dobri dve minuti zatem je izenačil povratnik po poškodbi Eric Pance. Jure Sotlar je v začetku zadnje tretjine Jeseničanom priskrbel prvo vodstvo, zmago pa je v 52. minuti z drugim zadetkom potrdil Pance.

Jeseničani so pridobili dve mesti in so tretji. Nova tekma jih čaka v soboto, ko bodo gostili trenutno drugo Val Pusterio.