NHL: Bäckström se je poigral s Pittsburgom

Uncategorized 17. Nov 201615:02 > 15:14
Facebook

Po edinih dveh sinočnjih tekmah lige NHL odmeva predvsem simultanka Larsa Nicklasa Bäckströma, ki je za Washington Capitalse proti Pittsburgu dosegel dva gola in pet podaj.

Hokejisti Washingotna so igrali za vsaj eno raven bolje od Pittsburga, dosegli tudi gol z igralcem manj in branilce naslova nadigrali kar s 7:1.

Svoj “show” je imel Šved, Lars Nicklas Bäckström, ki je v statiastiko vpisal pet točk, zadel je dva gola ter s podajami sodeloval pri preostalih treh zadetkih. Točko manj je prispeval T. J. Oshie, Aleks Ovečkin pa je prekinil strelski post, ki je trajal štiri tekme.

Washington je že po prvi tretjini vodil s 3:0. Dvakrat je zadel Oshie, enkrat Bäckström. V drugi tretjini se je na seznam strelcev vpisal Dimitrij Orlov, v zadnji pa še Justin Williams, Ovečkin in Bäckström. Častni zadetek za aktualne prvake je prispeval Phil Kessel.

V drugem srečanju je Calgary po podaljšku z 2:1 ugnal Arizono. V 49. sekundi dodatka je dvoboj odločil Michael Frolik.