Kingsi do tretje zaporedne zmage

Hokejisti Los Angelesa so le 24 ur po zmagi nad New Jerseyjem zmagali tudi na kalifornijskem obračunu proti Anaheimu (2:3) in se na vrhu Pacifiške divizije izenačili z Racmani in Edmontom. Kopitar še vedno manjka.

Kralji so povedli v 23. minuti, ko je Drew Doughty zadel po podaji Jeffa Carterja. Prav Carter je kasneje sredi druge tretjine ob številčni premoči dosegel zadetka v razmaku 71 sekund. Los Angeles je v uvodnih dveh tretjinah prevladoval na ledu. To potrjuje tudi razmerje v strelih (26:18).

Racmani so v zadnjih 20 minutah prikazali povsem drug obraz. V 44. minuti je na 1:3 znižal Antoine Vermette, v 49. minuti pa je za priključek poskrbel Rickard Rakell. Kralji so se v končnici tekme tresli za zmago, a je Peter Budaj, ki je zbral 28 obramb, zaustavil vse preostale poskuse Anaheima.

V kadru Los Angelesa še vedno ni bilo kapetana Anžeta Kopitarja, ki je zaradi poškodbe izpustil že peto tekmo zapored. Morda se bo vrnil v sredo, ko v Los Angelesu gostujejo New York Islandersi.

ANAHEIM – LOS ANGELES 2:3
WASHINGTON – COLUMBUS 2:3
NY RANGERS – FLORIDA 2:3 (kazenski streli)
CAROLINA – WINNIPEG 3:1
DETROIT – CALGARY 2:3