EBEL: Linz zmaje strl šele po podaljšku

Uncategorized 22. Nov 201621:35 > 21:54
Facebook

Zmaji so se v Linzu izkazali, izsilili podaljšek, a pri tretjeuvrščeni ekipi lige EBEL vseeno izgubili s 3:4.

Za Ljubljančani je dober teden. Dosegli so dve zmagi (po podaljšku premagali Sapo Fehervar in Gradec) ter izgubili z Dunajem, potem pa je tu še današnji tesen poraz proti favoriziranemu Linzu.

Črna krila je v vodstvo ob dveh igralcih več popeljal Dan DaSilva. Za zmaje je kasneje  poravnal Raphael Bussieres. V drugi tretjini spet vodstvo domačih ob zadetku DaSilve, Olimpija pa prihaja do izenačenja prek Chrisa Langkowa v 31. minuti. Ko je za domače v 56. minuti zadel Rick Schofield, se je zdela tekma odločena, a se Maks Selan ni strinjal in minuto pred koncem izsilil podaljšek.

Facebook

Realno si je Linz, glede na nenehen pritisk proti vratom in premoči v strelih na gol (38:22), zmago zaslužil. Ta je prišla v 66 minuti, ko je Jeffa Frazeeja premagal Joel Broda.

Trener Olimpije Bojan Zajc je na gostovanje odšel z oslabljeno ekipo. V Linzu sta mu bila na voljo dva vratarja (Frazee in menjava Tilen Spreitzer) in 17 igralcev, že na zadnji tekmi sta manjkala branilca Jonathan Harty in David Planko.Prav tako so manjkali trije pomembni členi napada, kapetan Aleš Mušič, Žiga Pešut in Anže Ropret.