Slaba prva tretjina pokopala Rise

HZS

Slovenska hokejska reprezentanca je na prvi tekmi svetovnega prvenstva divizije 1 v Nursultanu s 3:2 izgubila proti Kazahstanu.

HZS/Drago Cvetanovič

Slovenski hokejisti svetovnega prvenstva divizije 1 niso začeli najbolje. Na uvodni tekmi so izgubili proti domači zasedbi s 3:2. Za Rise je bila usodna prva tretjina, v kateri je Kazahstan zadel trikrat (Mihailis 4., 16., Nekrjač 10.). Slovenci so bili na začetku neprepoznavni, zaenkrat se pozna neuigranost. V igri je bilo preveč nediscipline, naši hokejisti so si prislužili preveč kazni, kar je tekmec izkoristil. Razmerje strelov v prvi tretjini je bilo 11:2 v korist domačih.

V nadaljevanju so varovanci Iva Jana vendarle zaigrali bolje in iz minute v minuto postajali nevarnejši. Matija Pintarič je ubranil nekaj nevarnih strelov, kazahstanska mreža pa se je prvič zatresla v 38. minuti, ko je po podajah Anžeta Kopitarja in Kena Ograjenška zadel Anže Kuralt. Zadetek je našim dal krila in že v naslednji minuti so izkoristili prednost igralca več, zadel je David Rodman po akciji Kopitarja in Matica Podlipnika.

V zadnji tretjini so Risi pritiskali za izenačenje, Kazahstan pa je branil vodstvo in prežal na hitre protinapade. Slovenci so si priigrali kar nekaj lepih priložnosti, a vratar Henrik Karlsson je ostal nepremagan. Razmerje v strelih na koncu tekme je bilo 34:23 za Kazahstance.

Kljub porazu bo moč iz tekme potegniti nekaj pozitivnega. Po izjemno slabem začetku so se naši uspeli zbrati in bili popolnoma enakovreden nasprotnik Kazahstanu, ki je eden od favoritov v skupini.

Jutri naše fante čaka že naslednja tekma, ob 12h se bodo pomerili z Južno Korejo, ki je danes s kar 5:1 presenetljivo premagala Madžarsko.