Slovenci odpihnili Madžare, obstanek skoraj zagotovljen

Hokej.si

Risi so se na četrti tekmi svetovnega prvenstva divizije I v Kazahstanu pomerili z Madžarsko, ki je padla s 6:0. To je bila šele prva zmaga za Slovenijo, ki se po slabem začetku prvenstva bori za obstanek v drugem razredu hokeja.

Mrežo Madžarov je v 14. minuti načel Miha Štebih, ki je izkoristil podajo Jana Drozga. Prav slednji je v uvodni minuti druge tretjine ob igri z igralcem več povišal na 2:0 in poskrbel, da so se risi sprostili. Drozg je s šovom nadaljeval v 24. minuti, ko se je podpisal še pod svoj drugi zadetek na tekmi. Ob polovici obračuna je prednost povišal še Anže Kuralt in Slovenija je lahko mirno zadrsala v zadnjo tretjino.

V končnici tekme sta zmago potrdila še Anže Kopitar, ki je dosegel šele svoj prvi gol na letošnjem SP-ju, in Andrej Hebar, ki je zadel v predzadnji minuti po domiselni akciji Žige Panceta.

V slovenskih vratih je bil tokrat Luka Gračnar, ki je ostal nepremagan.