Pokal Slovenije: Olimpija v finalu z Jesenicami

HK Olimpija

Hokejisti Olimpije so si z zmago v Celju zagotovili nastop v finalu hokejskega Pokala Slovenije, kjer bodo prekrižali palice z večnim tekmecem iz Jesenic.

Ljubljančani so odlično začeli tekmo in potnika v finale praktično odločili že v prvi tretjini. Z zadetki Čepona, Chvatala in Mušiča so visoko vodili že po prvih dvajsetih minutah igre, v nadaljevanju gola sicer več niso dosegli, a je bilo to vseeno dovolj za prepričljivo uvrstitev v finale. Celjani so oblažili poraz, v 33. minuti je zadel Nejc Kastelic, kaj več pa niso zmogli.

Olimpija se bo v finalu pomerila z Jesenicami, ki so v polfinalu brez težav z 10:3 premagale MK Bled. Termin še ni določen, saj se je pokalno tekmovanje nepredvidoma podaljšalo, bo pa finale odigrano v januarju.