Dornbirn podaljšal muke Olimpije

HDD Olimpija Ljubljana/Facebook

Hokejisti Olimpije ne najdejo poti iz brezna. Na gostovanju pri prezadnjem Dornbirnu so doživeli šesti zaporedni poraz (7:2).

Po porazu proti Bolzanu (1:6) je Olimpija doživela nov visok poraz v ligi Ebel, čeprav je bila še v 50. minuti v igri za zmago proti Dornbirnu. Obračun so boljše začeli domači, ki jih je v vodstvo v 4. minuti popeljal Oliver Achermann. Zmaji so do izenačenja prišli v 17. minuti prek Aljaž Uduča, končni izid v prvi tretjini pa je v 19. minuti postavil Chris D’Alvise.

Slabih dva tisoč gledalcev v drugi tretjini ni videlo zadetkov. Stefan Häussle je v 46. minuti povišal na 3:1, a so se Ljubljančani že tri minute kasneje vrnili v igro, ko je bil natančen kapetan Aleš Mušič. Dornbirn Olimpiji kljub temu ni dopustil povratka v igro in v zadnjih desetih minutah do vrha napolnil mrežo edinega slovenskega predstavnika v razširjenem avstrijskem prvenstvu.

Olimpija po novem porazu za zadnjimi nasprotniki zaostaja že velikih 15 točk. Zmaje sedaj čaka gostovanje v Gradcu in Znojmu, 20. decembra pa se z obračunom proti KAC-u vračajo v Tivoli.