Jeseničani visoko premagali Fasso in ostajajo tretji

Uncategorized 27. Dec 201610:37 > 10:44
HDD Jesenice/Facebook

Hokejisti Acroni Jesenice ostajajo na tretjem mestu Alpske lige, potem ko so v Podmežakli v 23. krogu ugnali Fasso z 8:3. Že v četrtek se bosta ekipi na novi medsebojni tekmi udarili v Italiji.

Getty Image

Trener Nik Zupančič, sicer slovenski hokejski selektor, je imel na voljo štiri napade, potem ko sta se v kader vrnila tudi Žan Us in Miha Logar. Zupančič je še vedno brez poškodovanih Tadeja Čimžarja in Grega Vilmana.

Domačini so bili nevarni od samega začetka, do prvega zadetka so prišli že v 3. minuti tekme, ko je Manjan Manfreda zaključil izjemno lepo akcijo tretjega napada. V 11. minuti bi lahko na 2:0 povišal kapetan Miha Brus, a kar ni uspelo slednjemu, je na drugi strani Neilu Altonu Manningu, ki je preusmeril plošček mimo vratarja Stojanoviča v mrežo po močnem strelu Fasse z modre črte.

Jeseničani so odgovorili silovito, zadeli vratnico prek Jaka Ankersta, toda do zadetka niso uspeli priti niti po igri z dvema igralcema več v 17. minuti. To se je spremenilo že po 22 sekundah igre v drugi tretjini, ko je po hitrem protinapadu zadel Žan Jezovšek. Po pul ure igre je Eric Pance odlično streljal na daljšo vratnico in poskrbel za vodstvo s 3:1, še dva zadetka pa sta prispevala Martin Oraže in Jure Sotlar.

Železarji so bili precej boljši nasprotnik tudi v zadnji tretjini; najprej je v 43. minuti Jezeržek povišal na 6:1, na kar so gostje prek Geoffreyja Williama ob igri z igralcem več znižali na 6:2. Naslednji zadetek, svojega prvega v Alpski ligi, je dosegel Gašper Glavič, kar je bila prava mojstrovina. V zaključku tekme je za domače zadel še Luka Kalan, pri gostih pa Thomas Dantone.