Zmaga pri Dornbirnu odpira nove možnosti za četrtfinale

HK Olimpija

Hokejisti Olimpije, ki so se na gostovanje odpravili v močno okrnjeni zasebi - z le 16 igralci - so dosegli tretjo zaporedno zmago. Zmaji so Dornbirn uspeli premagati po kazenskih strelih (3:2), ki jih je odločil Aleš Mušič, so pa že v rednem delu srečanja vodili 2:0.

Po 1. tretjini, ko sta zadela Sacha Guimond in Raphaell Bussieres, je kazalo na veliko bolj gladko zmago naših predstavnikov v EBEL ligi, a so se domači vrnili ter tekmo z dvema zadetkoma v zadnji tretjini pripeljali v podaljške.

Ker v dodatku ni bilo gola, so morali zmagovalca odločiti prosti streli, pri katerih pa je bil najbolj priseben kapetan Aleš Mušič in polepšal sanjarjenje o uvrstitvi v četrtfinale, kjer je prostora le še za dva kluba.

Trener Bojan Zajc je imel tokrat na voljo le 14 hokejistov v polju – manjkali so Boštjan Groznik, Gal Koren, Žan Luka Srpčič, Krištof Potočnik in Mark Čepon – in dva vratarja.Ljubljančanom je prvič pomagal Črt Snoj.

Zmaji so sploh prvič, odkar ekipi igrata v ligi EBEL, v gosteh premagali buldoge. Naslednjo tekmo bodo hokejisti Olimpije odigrali doma, ko v soboto ob 16.15 uri pridejo prav današnji nasprotniki iz Dornbirna. Za drugim mestom, ki še vodi v končnico, sedaj zaostajajo za 4 točke.