Risi v Katovicah visoko premagali sosede Italijane

Uncategorized 10. Feb 201723:30 > 23:33

Slovenska hokejska reprezentanca je v drugi tekmi turnirja evropskega izziva v Katovicah premagala Italijo s 6:2. Za Slovenijo so zadeli Matic Podlipnik, Jan Urbas dvakrat, Jaka Ankerst, David Rodman in Miha Verlič.

Getty Image, HZS

V nadaljevanju so izbranci Nika Zupančiča že od začetka še bolj pritisnili in si pripravljali priložnosti, po nekaj zgrešenih strelih pa so začeli tudi zadevati. Prvi je vratarja tekmecev premagal Matic Podlipnik, ki je zadel v 29. minuti nekaj sekund po izteku italijanske kazni.

Potem pa je tako kot proti Poljski (4:1) stvari v svoje roke prevzel Jan Urbas. Kapetan je najprej poskrbel za 2:1, v 38. minuti pa po uigrani podaji klubskega soigralca iz Beljaka Mihe Verliča povišal še na 3:1.

To je pomenilo popolno prevlado Slovenije in razpad sistema pri Italiji. Slovenci so v praktično vsaki nevarni akciji zatresli mrežo, v razmiku treh minut so povišali na 6:1, med strelce pa so se vpisali še Verlič (Urbas je bil v vlogi podajalca), Jaka Ankerst in David Rodman, ki je pet minut pred koncem prvič izkoristil prednost igralca več za Slovenijo. Po šestem zadetku so Italijani le zaigrali bolje, potem pa še drugič ob igralcu več zadeli ter tako za malenkost popravili bled vtis.

Slovenija je v Katovicah Italijo lani premagala že na SP-ju (3:1), ko sta si obe zagotovili napredovanje med elito, prav tako pa tudi avgusta na prijateljski tekmi na Bledu.