Olimpija z visokim porazom proti Znojmu končala EBEL

Uncategorized 21. Feb 201722:43 > 22:46
alesfevzer

Hokejisti Olimpije so v tekmi 10., zadnjega kroga drugega dela lige Ebel izgubili z ekipo Orli Znojmo z 0:7. Ljubljančani, ki so že nekaj časa brez možnosti za končnico, so se v zadnjih krogih borili predvsem za to, da bi se izognili zadnjemu mestu po drugem delu tekmovanja.

Iz kvalifikacijske skupine v končnico potujeta ekipi Gradca in Orlov Znojmo. Olimpija je na gostovanje odpotovala še bolj oslabljena, kot na zadnjih tekmah, saj se je po zadnji tekmi z Beljakom poškodovanim pridružil še kapetan Aleš Mušič.

Orli Znojmo, finalisti zadnje sezone v Ligi EBEL, so začeli podjetno, napadali so in goste iz Ljubljane prisilili v branjenje svojih vrat. Uspevalo jim je samo do šeste minute, ko je Colton Jaret s strelom pod prečko premagal vratarja Jeffa Frazeeja. V 12. minuti je češka ekipa prednost podvojila, Ljubljančani pa so vzeli minuto odmora, ki ni obrodila sadov, saj so le 11 sekund po prejetem golu dobili še enega.

Tudi v začetku drugega dela so domači vršili pritisk nad Olimpijo. V 23. minuti so imeli gostje prvo kazen, po kateri niso prejeli gola, a to se je nato zgodilo vsega 14 sekund po vrnitvi izključenega. Olimpija je najlepši dve priložnosti zapravila prek Aljaža Uduča. Ob novi izključitvi Ljubljančanov pa so domači v 33. zadeli še sedmič in postavili končni izid.

Ljubljančani so zdaj končali z nastopi v razširjenem avstrijskem hokejskem prvenstvu, čez mesec dni pa jih čaka začetek udejstvovanja v državnem prvenstvu. Olimpijo čaka tudi pokalni finale proti večnim tekmecem z Gorenjske.