Drugi poraz na večnem derbiju odnesel Jana

Prvi večni derbi v finalu državnega prvenstva bo v petek, 30. aprila, v Tivoliju. Foto: SŽ Olimpija/Facebook

Vodstvo SŽ Olimpije je po petkovem porazu proti večnim tekmecem iz Jesenic v polfinalu Pokala Slovenije sporočilo, da so prekinili sodelovanje z glavnim trenerjem Ivom Janom.

Povezano

Potem ko so Jesenice že prejšnji konec tedna na Poletni ligi na Bledu prišle do prestižne zmage proti SŽ Olimpiji, so železarji vajo ponovili tudi v petek v polfinalu pokalnega tekmovanja. Zmaji so imeli v rednem delu in podaljšku številne priložnosti, a nekdanjega soigralca v vratih Jesenic Žana Usa niso znali premagati. Us je zbral 38 obramb in bil nepremagljiv tudi pri kazenskih strelih, trener Olimpije Ivo Jan pa je drugi zaporedni poraz proti Jesenicam v tednu dni plačal s službo.

Obveščamo vas, da smo v klubu prekinili sodelovanje z dosedanjim trenerjem naše članske ekipe, Ivom Janom. Treninge bo začasno prevzel njegov pomočnik Gregor Polončič. V klubu smo že začeli s postopki iskanja novega glavnega trenerja. O izbiri vas bomo obvestili,” so sporočili Ljubljančani, ki sezono še zdaleč niso začeli v skladu s pričakovanji.