Chicago zlahka čez prvake, Tampa do zmage po podaljšku

Jonathan Daniel/Getty Images

V noči iz srede na četrtek sta bili v Ligi NHL odigrani samo dve tekmi, vseeno pa sta obe navdušili gledalce. Najbolj zanimivo je bilo na obračunu Chicago Blackhawskov z aktualnimi prvak iz Pittsburgha.

V enem izmed večjih derbijev Lige NHL je Chicago nadigral zmagovalca Stanleyjevega pokala iz lanske sezone, Pingvine iz Pittsburga, s 4:1. Po uvodni tretjini, ko gledalci niso videli zadetkov, je v drugi tretjini Patrick Kane otvoril srečanje z zadetkom, na drugi strani pa je za izenačenje zadel Scott Wilson. Richard Panik je Orlom zagotovil novo vodstvo na koncu druge tretjini, potem pa je v zadnjem delu na sceno znova stopil Kane.

28-letni Američan je še dvakrat premagal vratarja Pittsburgha Marca Andreja Fleuryja in tako sijajen večer zaokrožil s hattrickom.

Na drugi tekmi večera je Tampa Bay premagala Carolino s 4:3 po podaljšku. Tim Hedman je hokejistom s Floride prinsel prednost v prvi tretjini, a je Carolina uspela priti do preobrata. Strelca sta bila Noah Hanifin in Derek Ryan za Hurikan.

V drugi tretjini gledalci niso videli zadetkov, v tretji pa sta za ekipo s Floride zadela Tyler Johnson in Nikita Kučerov, medtem ko je Carolini podaljšek priigral Mekklemon. V podaljšku je Tampi zmago donesel Victor Hedman, za zadetek je potreboval samo 46 sekund.