Jesenice in Olimpija le tekmo od ponovitve finala

Uncategorized 20. Mar 201721:11 > 21:15
HDD Jesenice/Facebook

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v prvi tekmi polfinala državnega prvenstva premagali ECE Celje z 11:3. Železarji zdaj potrebujejo le še eno zmago, da se uvrstijo v veliki finale.

Moštvi igrata na dve zmagi, drugo tekmo v Celju pa so zaradi obveznosti Jeseničanov v alpski ligi prestavili na naslednji teden.

Današnja tekmeca sta bila nasprotniki v polfinalu že lani, takrat se je začelo s presenečenjem, saj so prvo tekmo dobili Celjani, v finale pa so se nato le uvrstili Jeseničani z 2:1 v zmagah.

Do letošnjega polfinala so Gorenjci prišli z gladko zmago proti Crveni zvezdi, Celjani pa so prav tako v dveh tekmah v četrtfinalu premagali MK Bled.

Danes so podprvaki z Jesenic, ki se v teh dneh borijo na dveh frontah, saj nastopajo tudi v polfinalu alpske lige, potrdili teoretični status favorita in visoko zmagali.

Celjski tekmeci so začeli podobno kot lani in dvakrat povedli. Domači so tako nekoliko nepričakovano lovili zaostanek z 0:1 in 1:2, po polovici tekme pa so s tremi goli v petih minutah postavili stvari na pričakovano mesto.

Dokončno je bilo vse jasno v 48. minuti, ko so domači v pol minute dosegli dva zadetka za vodstvo s 7:2, pozneje pa so dodobra napolnili mrežo Celjanov.

Ljubljanski derbi Olimpiji:

Olimpija – Playboy Slavija 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

HDD Olimpija Ljubljana/Facebook

Danes so branilci naslova hitro prišli do vodstva, po sedmih minutah je bilo 2:0. Pozneje je bila Slavija bolj enakovreden tekmec, ni pa dosegla zadetka za približanje. V nadaljevanju so bili nevarnejši domači, imeli precej priložnosti, izkazal pa se je vratar gostov Jure Pavlič z nekaj lepimi obrambami. Povsem brez dela ni bil niti domači vratar Tilen Spreitzer, ki pa mu ni bilo treba po plošček v mrežo. Dva gola Žige Pešuta z igralcem več ob koncu drugega dela pa sta dokončno odločila tekmo.

Po zaostanku 0:5 so imeli v zadnjem delu ob nekaj “power playih” tudi igralci Slavije priložnosti za vsaj častni zadetek, a so dvoboj končali z ničlo.