Risinje svetovno prvenstvo začele z zmago

Uncategorized 3. Apr 201718:07 > 18:20

Slovenske hokejistke so na drugi tekmi reprezentance na svetovnem prvenstvu divizije II, skupine A v južnokorejskem Gangneungu premagale Avstralijo s 3:0.

Slovenske risinje so se, kljub občasnim manjšim težavam v obrambi, borile od prve do zadnje minute tekme. Dobro je bila razpoložena Pia Dukarič, ki je s svojimi obrambami odbila vse poskuse nasprotnic, osvojila svoj prvi reprezentančni “shutout” in bila na koncu zasluženo igralka tekme, poroča STA.

Risinje so uvodne minute začele nekoliko živčno, saj so imele Avstralke zaradi nepazljivosti slovenske obrambe v prvih petih minutah vsaj tri pol-priložnosti pred slovenskim golom. Le nenatančnosti nasprotnic in dobremu posredovanju Pie Dukarič gre pripisati, da se je na koncu vse srečno končalo.

Prvo priložnost so Slovenke imele v 7. minuti, ko je plošček pred slovenskim golom prevzela Pia Pren, hitro našla Sergejo Zimšek, ki ga je preusmerila do Sare Confidenti, ta pa je rutinirano opravila z avstralsko čuvajko mreže za vodstvo 1:0. V 15. minuti se je nova priložnost ponudila slovenskim hokejistkam, saj so bile v številčni prednosti. A je rezultat ostal nespremenjen.

V zaključku prvega dela je znova sledila izključitev na slovenski strani, kar pa Prenovi ni preprečilo novega gola in vodstva z 2:0.

V drugi tretjini je prva priložnost za Slovenijo sledila v 23. minuti, ko je kapetanka Prenova v napadalni tretjini preigrala tri avstralske igralke, na koncu ukanila še vratarko in risnije so vodstvo povišale na 3:0. V nadaljevanju je bila zelo razpoložena Dukaričeva, ki je s svojimi akrobacijami ohranila slovensko mrežo nedotaknjeno.

V zadnji tretjini so risinje uspešno držale rezultat iz prvih dveh, imele kar nekaj priložnosti za povišanje vodstva, tudi z igralko več na ledu. Slovenska obramba je zdržala do zadnje sekunde in risinje so se na koncu veselile prve zmage na SP.