Po drami v Rigi Kanada spet svetovni prvak

Hokej 6. Jun 202122:10 > 22:14
Veliko veselje kanadskih hokejistov po odločilnem golu v finalu. FOTO: Guliverimages.

Hokejisti Kanade so v ponovitvi zadnjega finala svetovnega prvenstva elitne skupine po podaljšku premagali branilko naslova Finsko in še 27. v zgodovini postali hokejski svetovni prvaki. Bron so osvojili hokejisti ZDA, ki so s 6:1 premagali Nemce.

Pred dvema letoma so Finci do tretjega naslova v zgodovini prišli, potem ko so v finalu premagali prav Kanadčane. Zdaj so jim ti vrnili mero.

V velikem finalu v Rigi so gledalci spremljali podaljšek, potem ko je bil izid po rednem delu igre 2:2. V teh je bil mož odločitve Nick Paul, hokejist ekipe Belleville Senators, ki je zadel v sedmi minuti podaljška.

Kanadčani, ki so rekorderji po številu naslovov svetovnih prvakih, so zlato medaljo na svetovnih prvenstvih osvojili še 27.

Svetovno prvenstvo elitne skupine:

Tekma za tretje mesto:
ZDA – Nemčija 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Finale:
Finska – Kanada 2:3 (1:0, 0:1, 1:1, 0:1)
Strelci: 1:0 Ruohomaa 9., 1:1 Comtois 25., 2:1 Linbohm 46., 2:2 Henrique 53., 2:2 Paul 67.