Furch blestel na golu – rekordna zmaga Dinama iz Minska

Uncategorized 11. Nov 202015:50 > 15:50
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejisti Dinama so na gostovanju pri moštvu Sibir Novosibirsk zabeležili prepričljivo zmago s 6:0. Ekipa iz Minska je postavila tudi nov rekord lige KHL, saj so v zgolj 10 minutah in 57 sekunda dosegli pet golov.

Gostje iz Minska so že v prvi tretjini rešili odgovor glede zmagovalca. V prvih 20 minutah so dosegli pet golov. Najprej je zadetek dosegel Brennan Menell, nato pa so sledili še Solovyov, Sharangovich, Protas in Usov

Ekipa Dinama je tako postavila nov rekord v KHL saj je v 10 minutah in 57 sekundah dosegla 5 golov. Pred tem je imel rekord v lasti Topredo, ki je za enak dosežek potreboval 11 minut in 57 sekund,

Končni rezultat je bil postavljen v zaključku tretje četrtine, ko je zadetek dosegel Kozun. Izkazal pa se je tudi vratar Dinama Dominik Furch, ki je zbral kar 34 obramb.

Ekipa iz Minska je s tem tudi zabeležila najvišjo zmago proti Sibiru v zgodovini.