Tampa Bay še korak do Stanleyjevega pokala

Liga NHL 26. Sep 20209:38 > 9:41
Getty Images/Bruce Bennett

Tampa Bay Lightning je na četrti tekmi finalne serije lige NHL po podaljšku premagala Dallas s 5:4 in v seriji vodi s 3:1.

Odločilni zadetek je v 14. minuti podaljška dosegel branilec Kevin Shattenkirk, to je bila že šesta zmaga Tampe v podaljških v tej končnici.

Moštvo s Floride le še ena zmaga loči od drugega naslova prvaka lige NHL, prvega so osvojili leta 2004.

“Čutim vse možne emocije. To je velik trenutek, velik gol”, je po tekmi povedal strelec zmagovitega gola.

Za Tampo je v rednem delu dva gola dosegel Brayden Point, Nikita Kučerov in Mihail Sergačjov pa sta prispevala po dve asistenci, po en gol pa sta dosegla Yanni Gourde in Alex KillornAndrej Vasiljevski je zbral 26 obramb.

Za Dallas, ki je v prvi tretjini vodil z 2:0, je bil dvakratni strelec Joe Pavelski, po enkrat pa sta v polno zadela John Klingberg in Corey Perry.

Peta finalna tekma bo na sporedu že nocoj, ko bo imela Tampa Bay priložnost, da drugič v klubski zgodovini dvigne Stanleyjev pokal.