Tampa Bay osvojila Stanleyjev pokal!

Liga NHL 29. Sep 20206:48 > 7:19
NHL

Hokejisti Tampe Bay Lightning so na šesti tekmi finalne serije z 2:0 premagali Dallas in tako drugič v klubski zgodovini osvojili prestižni Stanleyjev pokal. MVP končnice je branilec Viktor Hedman.

Skoraj leto dni potem, ko se je začela, se je končala najbolj nenavadna sezona hokejske lige NHL. Finalno serijo za Stanleyjev pokal, ki je bila odigrana v mehurčku v Edmontonu v Kanadi, je dobila ekipa Tampa Bay Lightning, ki je s 4:2 v zmagal premagala Dallas Stars.

Na šesti tekmi je Tampa od začetka igrala zelo napadalno in v 13. minuti povedla. Ob igri z igralcem več je plošček v napadalno tretjino pripeljal Nikita Kučerov, podal do Braydena Pointa, čigar prvi strel je vratar Anton Hudobin ubranil, vendar se je plošček odbil naravnost nazaj do Pointa, ki je z drugega poskusa zatresel mrežo za 1:0. Za Pointa je bil to vodilni 14. gol v končnici.

Tampa Bay je po sedmih minutah druge tretjine vodila z 2:0. Pat Maroon je prestregel podajo v srednji tretjini, hitro podal do Cedrica Paquetta, ta pa je plošček poslal na desno stran, kjer je s prve natančno meril Blake Coleman.

V nadaljevanju je Tampa igrala železno obrambo, vratar Andrej Vasiljevski je v zadnji tretjini ubranil vseh 14 strelov in Tampa se je veselila zmage z 2:0 in naslova prvaka.

Za najkoristnejšega igralca končnice je bil izbran izkušeni branilec Tampe Viktor Hedman, ki je prispeval kar 10 golov in odlično vodil powerplay in igral v obrambni tretjini.

Stanleyjev pokal je prvi dvignil poškodovani kapetan Steven Stamkos, ki je v končnici odigral le eno tekmo in ki je na ta trenutek čakal 12 sezon.

Tampa Bay Lightning je Stanleyjev pokal osvojila drugič, prvič so hokejski gral dvignili leta 2004.

Kdaj se bo začela naslednja sezona (ta bi po tradicija morala startati v prvem tednu oktobra) še ni znano, komisar lige Gary Bettman je dejal, da bodo prve tekme najverjetneje odigrane v drugem delu decembra ali pa v začetku januarja 2021, cilj lige pa je, da se odigra poln urnik (82 tekem), ter da se sezona ne bi zavlekla dlje od konca junija, tako da bo v vsakem primeru ritem tekem v naslednji sezoni zelo zgoščen.