NHL: Montreal do izenačenja, nov šok za Minnesoto

Liga NHL 15. Apr 20177:27 > 7:32
Rob Carr, Getty Images Sport

Nadaljujejo se obračuni prvega kroga končnice v Ligi NHL. Hokejisti Pittsburgha in St. Louisa so v svojih serijah povedli z dvema zmagama in tako napravili velik korak k uvrstitvi v konferenčni polfinale. Edmonton in Montreal sta na svojem ledu prišla do izenačenja.

St. Louis je z novo zmago v gosteh v seriji povedel z 2:0 in znova šokiral Minnesoto. Tokrat so Bluesi slavili z 2:1, odločitev pa je padla slabi dve minuti in pol pred koncem rednega dela srečanja. Jaden Schwarz je izkoristil luknjo v obrambi gostiteljev in z močnim strelom ugnal Devana Dubynka.

Serija se po dveh zmagah v St. Louisa v Xcel Energy Centru seli v Missouri, kjer bodo Bluesi želeli hitro potrditi uvrstitev v konferenčni polfinale.

Na pol poti v drugi krog končnice so tudi aktualni prvaki iz Pittsburgha. Ključni vlogi sta znova odigrala Sidney Crosby in vratar Marc-Andre Fluery, ki je zbral kar 39 obramb. Crosby je načel mrežo gostov in zbral še dve podaji za zadetka Jaka Gunetzela in Jevgenija Malkina. Za 29-letnika je bil to že 50. zadetek v končnici.

Najbolj zanimivo je bilo v Montrealu, kjer so gostitelji do zmage proti New York Rangersom prišli po podaljšku in z zmago 4:3 izenačili izid v seriji na 1:1.

Kanadčani so dvakrat povedli (1:0 in 2:1), podaljšek pa so izsilili z veliko sreče, ko je 17 sekundov pred koncem rednega dela zadel Tomaš Plekanec. Zmago v 19. minuti podaljška je Montrealu prinesel Aleksander Radulov.

Obračun v Montrealu je zaznamoval tudi pretep v drugi tretjini. Glavni vlogi sta prevzela J. T. Miller iz Rangersov in Shea Weber iz Montreala, ni pa veliko manjkalo, da bi se pretepu priključili še drugi.

Na preostalem obračunu je Edmonton z 2:0 ugnal San Jose in prav tako izenačil serijo na 1:1. Gola za domačo ekipo sta dosegla Zack Kassian in Connor McDavid.