Foligno po porazu: Počutimo se kot ranjena žival!

Liga NHL 17. Apr 20179:59 > 10:12

Pittsburgh je z zmago po kar 13 minut dolgem podaljšku proti Columbusu na pragu uvrstitve v 2. krog končnice. Junak srečanja je bil Jake Guentzel, ki je dosegel hat-trick.

Jake Guentzel, odlični novinec v Ligi NHL, je dosegel tudi odločilni zadetek na tekmi, ko je izkoristil lepo podajo Sidneyja Crosbyja. Poraz za Columbus je bil zelo nesrečen. Gostitelji so prvi gol zabili že po enajstih sekundah, po prvi tretjini pa vodili s kar 3:1. Kapetan Columbusa Nick Foligno je po tekmi razočarano povedal: “Počutimo se kot ranjena žival. Imeli smo svoje priložnosti v podaljšku. Tak poraz je težko sprejeti.

V vratih Pittsburgha se je izkazal veteran Marc-Andre Fleury, ki je branil namesto poškodovanega Matta Murrayja. Fleury je zbral 33 obramb. Pingvini si lahko že v torek zagotovijo napredovanje v naslednji krog končnice.

S 3:0 v zmagah je povedel tudi St. Louis, ki je tokrat Minnesoto premagal s 3:1. Vratar Jake Allen je s 40 obrambami še tretjič zapored Minnesoti dovolil le en zadetek. Allen je na treh tekmah omenjene serije ubranil kar 114 od 117 strelov.

Bolj napeto je v serija med NY Rangersi in Montrealm (2:1) ter San Josejem in Edmontom (1:2). Montreal je ponoči v gosteh slavil s 3:1, v gosteh pa je zmagal tudi Edmonton (1:0).