Capitalsi povedli proti Torontu, Boston ostaja v igri

Liga NHL 22. Apr 20174:33 > 5:52
Getty Images Sport, Rob Carr

V noči s petka na soboto sta bila v končnici lige NHL odigrana dva obračuna vzhodne konference.

Washington Capitalsi so na domačem ledu z 2:1 po podaljšku premagali Toronto, tako da sedaj v seriji vodijo s 3:2. Moštvo iz glavnega mesta ZDA je povedlo dve minuti pred koncem prve tretjine, ko je T. J. Oshie ob igralcu več plošček pospravil za hrbet vratarja Toronta.

V 6. minuti druge tretjine je Auston Matthews zadel za Maple Leafse, rezultat pa se do konca rednega dela srečanja ni spreminjal. Zmago in vodstvo v seriji je Washingtonu po štirih minutah dodatka prinesel Justin Williams, ki je odlično zaključil akcijo soigralcev Jevgenija Kuznecova in Marcusa Johanssona.

“Senatorji” iz kanadskega glavnega mesta so imeli na svojem domačem ledu priložnost, da zaključijo serijo z Bostonom, a so se Bruinsi srčno borili in po podaljšku tekmo dobili s 3:2 ter si tako podaljšali upanje. V seriji Ottawa še vedno vodi s 3:2.

Domači so do prednosti prišli z golom Marka Stonea sredi prve tretjine, na 2:0 je povišal Jean-Gabriel Pageau po le 30 sekundah v drugi tretjini, a se Bruinsi niso predali ter do konca druge tretjine izenačili. Najprej se je med strelce vpisal David Pastrňák, potem pa še Sean Kuraly.

V tretji tretjini sta mreži mirovali, potem pa se je podaljšek vlekel kar 30 minut in 19 sekund – zmagovalca je odločil gol “kosmatinca” Kuralya in serija se nadaljuje.