Ottawa in Washington do polfinala končnice

Liga NHL 24. Apr 20170:44 > 0:48
Getty Images/Bruce Bennett

Moštvo Ottawa Senators se je preko Bostona uvrstila v polfinale vzhodne konference lige NHL, potem ko so si po podaljšku zagotovili še četrto zmago v seriji. Naprej se je, prav tako po odigranem podaljšku na šesti tekmi, uvrstil tudi Washington.

Ottawa je do zmage in napredovanja v naslednji krog tekmovanja za Stanleyjev pokal prišla po zanimivi tekmi, ki se je zaključila v podaljšku.

Z zadetkom Drewa Stafforda iz 19. minute prve tretjine so Bruinsi povedli, a so Senatorji v drugi tretjini z zadetkoma Bobbyja Ryana in Kyla Turrisa prišli do preobrata in vodstva.

Patrice Bergeron je nekaj manj kot tri minute igre v tretji tretjini prinesel Bostonu podaljšek, a je ostalo pri tem, da so Bruinsi podaljšali le tekmo in ne serije, saj je po šestih minutah igre v podaljšku zadel Clarke MacArthur in to z igralcem več na ledu za končnih 3:2.

V naslednjem krogu se bodo hokejisti Ottawe pomerili z New York Rangersi, ki so v prvem krogu končnice izločili Montreal Canadiense.

Washington upravičil vlogo favorita

Najboljša ekipa vzhodne konference v rednem delu sezone lige NHL je na šesti tekmi prvega kroga končnice po podaljških prišla do želenega napredovanja, potem ko so na težkem gostovanju v Torontu premagali Maple Leafse z 2:1 in v zmagah s 4:2 napredovali v polfinale.

Capitalsi se bodo v boju za konferenčno finale pomerili proti hokejistom Pittsburgha, ki je s 4:1 v zmagah izločil Columbus.

V prvih dveh tretjinah ni bilo zadetkov, a je domača ekipa z zadetkom Austona Matthewsa povedla šele v 48. minuti srečanja. Navijači so upali, da bo pri tem rezultatu ostalo in da bo Toronto skušal serijo obrniti v prestolnici ZDA, a je pet minut kasneje v polno meril Marcus Johansson in izsilil podaljšek. Isti hokejist pa je v dodatnem delu tekme še enkrat zatresel mrežo in lastnoročno poskrbel za napredovanje Washingtona.