Nashville le še zmago oddaljen od konferenčnega finala

Liga NHL 3. Maj 20179:23 > 9:43

Nashville je z novo zmago proti St. Louisu na pragu svoje prve uvrstitve v konferenčni finale Lige NHL. Gostitelji so tokrat slavili z 2:1. Na Vzhodu se v igro vračajo New York Rangersi, ki so prvič v konferenčnem finalu ugnali Ottawo.

Nashville je z novo dobro predstavo prišel že do sedme zmage na osmi tekmi letošnje končnice. St. Louis je padel z 2:1, mreži pa sta mirovali vse do zadnje tretjine. Za Predatorje je v 46. minuti prvi gol dosegel Ryan Ellis, osem minut kasneje pa vodstvo podvojil James Neal. Gostje so v 57. minuti preko Joela Edmundson sicer znižali rezultat, a do izenačenja niso uspeli priti.

V vratih Nashvilla je spet blestel Pekka Rinne, ki je tokrat zaustavil 32 strelov, na drudi strani pa je Jake Allen zbral 23 obramb.

Nashville je tako tik pred uvrstitvijo v prvi konferenčni finale nasploh. “To bi bilo čudovito za ta klub. Usoda je zdaj v naših rokah,” je po novi fantastični predstavi zadovoljno povedal Rinne. St. Louis je dva zaporedna poraza doživel prvič po začetku marca.

New York hitro pozabil na dva zaporedna poraza

Rangersi so v New Yorku pred svojimi navijači hitro pozabili na dva poraza v Ottawi. Tokrat so slavili s 4:1, z 2:0 pa so povedli že v prvem delu igre.

V 6. minuti je mrežo Senatorjev načel Mats Zuccarello, v 14. minuti pa je za 2:0 zadel še Michael Grabner. Gostitelji so nato v drugi tretjini po zadetkih Ricka Nasha in Oscarja Lindberga ušli že na 4:0, poraz pa je vsaj nekoliko omilil Jean Gabriel Pageau.

Tako eni kot drugi so se strinjali, da je bila odločilna prva tretjina. Oba vratarja sta tokrat zbrala po 26 obramb. Naslednja tekma bo v noči na petek znova v New Yorku.