Schwartz St. Louis zadržal v igri, norišnica v Anaheimu

Liga NHL 6. Maj 20174:56 > 4:59
Hannah Foslien/Getty Images

Hokejisti St. Louisa so s sinočnjo zmago proti Nashvilleu znižali serijo na 2-3 v zmagah. Predatorse so v domači dvorani ugnali z 2:1.

Čeprav so “plenilci” prišli korak do uvrstitve v finale konference, so se igralci St. Louisa za peto tekmo uspeli zbrati, najbolj zaslužen za zmago domačih pa je bil tokrat Jaden Schwartz.

Kanadčan je dosegel gol za zmago v prvi minuti zadnje tretjine. Potem ko sta mreži v prvem delu srečanja mirovali je v 26. minuti za navdušenje na tribunah z zadetkom poskrbel Dmitrij Jaškin, za Nashville pa je osem minut kasneje izenačil James Neal.

Naslednja tekma serije se bo odigrala v Nashvilleu in sicer v noči z nedelje na ponedeljek. Zmagovalec te serije se bo potem za zmago v zahodni konferenci udaril z boljšim iz duela med Anaheimom in Edmontonom, kjer je serija izenačena (2-2).

Za to so poskrbeli “rački”, ki so sinoči po dveh podaljških slavili s 4:3. Za odločilni gol je poskrbel Corey Perry, potem ko je njegova ekipa še v 57. minuti zaostajala z 0:3, potem pa je sledila vrnitev epskih razsežnosti – trije goli za izenačenje in podalješk ter potem še zmaga. V nedeljo ekipi čaka zelo pomembna tekma v Edmontonu.