Washington po preobratu ostaja v igri

Liga NHL 7. Maj 20178:49 > 8:59

Hokejisti Washingtona so se po dveh tretjinah petek tekme konferenčnega polfinala proti Pittsburghu že spogledovali s koncem sezone, a jim je uspel preobrat. Na koncu so slavili s 4:2 in znišali zaostanek v seriji na 2:3.

Pingvini so se pred tekmo razveselili vrnitve prvega zvezdnika Sidneyja Crosbyja, po dveh tretjinah pa že bili na pragu uvrstitve v finale. Vodili so z 2:1, a se gostje niso predali.

Na začetku zadnje tretjine je izenačil Nicklas Backström, preobrat pa sta dokončala Jevgenij Kuznecov in Aleksander Ovečkin, ki sta zadela v razmaku 27 sekund.

Junak Capitalsov je bil vratar Braden Holtby, ki je tokrat prikazal najboljšo predstavo v seriji in zaustavil 20 strelov.

Ottawa je pred svojimi navijači po podaljšku s 5:4 ugnala New York Rangerse in v seriji povedla s 3:2. Odločilni zadetek je v 67. minuti dosegel Kyle Turris, ki je Senatorjem priigral prvi zaključni plošček.