Ottawa že v prvi tretjini razbila Pittsburgh

Liga NHL 18. Maj 20174:54 > 5:07
Minas Panagiotakis, Getty Images Sport

Hokejisti Ottawe so na tretji finalni tekmi Vzhodne konference Lige NHL s 5:1 ugnali Pittsburgh. Pingvini so tako v seriji povedli z 2:1.

Vodilni zadetek so hokejisti Ottawe dosegli že v 48. sekundi in tako napovedali silovit začetek tekme. Že 12 minut kasneje so Senatorji vodili s 4:0, kar je pomenilo, da je tretja tekma finala Vzhoda praktično odločena.

Kanadčani so med 11. in 13. minuto kar trikrat premagali Marca Andrea Fleuryja, med strelce pa so se takrat vpisali Marc Methot, Derrik Brassard in Zack Smith.

Trener gostov Mike Sullivan je moral reagirat, Fleuryja je po 4 prejetih zadetkih iz devetih strelov v vratih zamenjal Matthew Murray. Lanski junak naslova v Ligi NHL je do konca tekme zbral 19 obramb in klonil le enkrat. Na drugi strani je Craig Anderson tokrat zaustavil 25 strelov.

Ottawa tako nadaljuje z odličnimi predstavami pod trenerjem Guyjem Boucherjem, ki na klopi kanadske ekipe sedi od lasnekga maja. Boucher največ pozornosti namenja obrambi, zato ga mnogi kritizirajo, a njegov način dela prinaša rezultate. Vse bolj njegovo filozofijo razumejo tudi igralci, ki v letošnji končnici natančno vedo kaj je njihova naloga.

Na tej stopnji je potrebno delati, kar ti ukaže trener. Mi smo le delavci. Ne ukvarjamo se s sistemom igre, ampak izvršujemo to, kar nam ukaže trener. Zato smo tukaj,” je po tekmi razlagal strelec prvega zadetka Mike Hoffman. Hoffman se je z Boucherjem spoznal že v mladinski ligi.

Četrta tekma, prav tako v Ottawi, bo na sporedu v noči na soboto.