Ottawa izsilila sedmo tekmo!

Liga NHL 24. Maj 20175:45 > 5:47
Francois Laplante/FreestylePhoto/Getty Images

O nasprotniku Nashvilla v finalu Lige NHL bo odločala sedma tekma med Ottawo in Pittsburghom. Senatorji so v noči na sredo zmagali predvsem zaradi odlične predstave vratarja Craiga Andersona.

Hokejisti Owwate so na šesti tekmi izkoristili prednost domačega terena in slavili z 2:1 ter serijo izenačili na 3:3.

Srečanje se je začelo z minuko molka za žrtve v bombnem napadu v Manchestru. Prva tretjina je bila mirna, stvari pa so se zapletle v drugem delu.

Do vodstva so v 5. minuti z golom Evgenija Malkina prišli hokejisti Pittsburgha in morda celo prehitro začeli razmišljati o finalu. Veselje Pingvinov je trajalo le 9 minut, nato pa je za izenačenje poskrbel Bobby Ryan, ki je do zadetka prišel ob igri z igralcem več.

Senatorji so do popolnega preobrata prišli v tretji tretjini, ko je po vsega 34 sekundah zadek Mike Hoffman. To je bil na koncu tudi odločilen zadetek, ki je poskrbel, da bomo v finalu Vzhoda videli sedmo tekmo.

Junak zmage gostiteljev je bil s 45 obrambami vratar Craig Anderson.

Odločilna tekma je na sporedu v noči na petek v Pittsburghu.