Pingvini na pol poti do ubranitve naslova

Liga NHL 1. Jun 20179:20 > 9:49

Na drugi tekmi finala lige NHL za Stanleyev pokal so se zmage s 4:1 veselili Pittsburgh Penguins, ki so tako v seriji povedli z 2:0 in so tako na pol poti do ubranitve naslova prvaka.

Pittsburgh je tekmo ponovno odločil z jurišem, v katerem so padli trije zadetki. Že v 10. sekundi zadnje tretjine je zadel novinec Jake Guetzel, ki je tako dosegel svoj 12. zadetek v končnici in je nedvomno eden izmed glavnih kandidatov za najkoristnejšega igralca končnice. Tri minute kasneje je Pekko Rinneja premagal še Scott Wilson, zgolj 15 sekund kasneje pa je piko na i postavil Evgeni Malkin.

Nashville je bil sicer bolji tekmec v prvih dveh tretjinah. Na vrata Matta Murraya je skupno sprožil 38 strelov. Murray je sicer v prvih 40 minutah reševal aktualne prvake (razmerje v strelih 32:19). Klonil je le enkrat in sicer v 13. minuti, ko je za Predators zadel Pontus Aberg.

Veliko manj učinkovit je bil Rinne, ki je od 25 strelov na svoja vrata ubranil 21 poskusov Pingvinov, na koncu pa ga je v vratih zamenjal Juuse Saros. Ni še znano, kdo bo prvi vratar Nashvilla na naslednjih tekmah, a naj bi bil Peter Laviollette več kot pripravljen prednost v vratih ponuditi Sarosu. “To ni izkupiček, ki smo si ga želeli … Ne morem ocenjevati svoje igre,” je po drugi tekmi serije dejal redkobesedni Rinne, ki je bil na poti do finala junak Nashvilla s 94% ubranjenih strelov, medtem ko je njegov odstotek v finalu drastično nižji – ubranil je 77,8% strelov na svoja vrata oziroma od 36 strelov je prejel osem zadetkov.

Serija se sicer po dveh tekmah v Pittsburghu sedaj seli v Nashville. “Pred vrnitvijo domov zaostajamo z 0:2. To ni bil izkupiček, ki smo si ga želeli,” je še dodal 34-letni Finec v vratih Predatorjev. Tretja tekma bo na sporedu v noči na nedeljo.