Nasville z odlično predstavo do prve zmage v finalu

Liga NHL 4. Jun 20175:35 > 5:56
Christian Petersen, Getty Images

Hokejisti Nashvilla so vendarle dobili prvo tekmo v finalu Lige NHL. Predstava na tretji tekmi je bila veličastna, Predatorji so slavili s 5:1 in napovedali trd boj za Stanleyjev pokal.

Gostje iz Pittsburgha so sicer hitro povedli. Prvi gol je dosegel sijajni novinec PingvinovJake Guentzel, ki je izkoristil slabše posredovanje obrambe Nasvhilla in se razveselil že četrtega zadetka v finalni seriji ter skupno 13. v končnici Lige NHL.

Gostitelji so nato še dodatno pritisnili, a do zadetka v prvem delu niso uspeli priti. Preobrat se je nato začel v drugi tretjini, ko so gostitelji v razmaku 42 sekund dosegli dva zadetka. Najprej je ob igri z igralcem več zadel Roman Josi, nato pa takoj še Frederick Gaudreau. Za lažje nadaljevanje je 22 sekund pred koncem druge tretjine poskrbel James Neal, ki je s svojim prvim zadetkom v finalu povišal na 3:1.

V zadnji tretjini sta zmago Nashvilla potrdila še Craig Smith in Mattias Ekholm in zabava v Bridgestone Areni v Tennesseeju se je lahko začela. Med navijači sta dobro predstavo svojih ljubljencev pozdravila tudi zvezdnika Keith Urban in igralka Nicole Kidman.

Četrta finalna tekma je na sporedu v ponedeljek, znova se igra v Nashvillu.