Pingvini po kravati le še zmago od ubranitve naslova

Liga NHL 9. Jun 20175:18 > 5:43
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejisti Pittsburgha so le še zmago oddaljeni od ubranitve naslova prvaka lige NHL, potem ko so na peti tekmi Nashvillu zavezali teniško kravato - 6:0.

Pingvini so silovito krenili v peto tekmo finalne serije lige NHL pred svojimi navijači, saj so že po sedmih minutah vodili z 2:0. Sprva je mrežo Nashvilla zatresel Justin Schultz, nato še Bryan Rust, tik pred koncem prve tretjine pa se je med strelce vpisal še Jevgenij Malkin

Pittsburgh je v podobnem slogu nadaljeval tudi v drugi tretjini, ko so zadeli še Sheary, Kessel in Hainsey. Kapetan Pittsburgha Sidney Crosby se tokrat med strelce ni vpisal, zato pa prispeval tri podaje in si prislužil naziv najboljšega igralca tekma.

Šesta tekma bo na sporedu v noči na ponedeljek v Nashvillu, ko bodo predatorji potrebovali predvsem boljšega vratarja, saj tako Pekka Rinne kot Juuse Saros ne blestita.

Pittsburgh bi v primeru zmage postal prvi po Detroitu leta 1998, ki bi ubranil naslov prvaka v najmočnejši hokejski ligi na svetu.