Pingivini ne bodo posnemali Golden Stata

Liga NHL 15. Jun 201718:10 > 18:18
Patrick Smith, Getty Images Sport

Dvakratni zaporedni prvaki hokejske lige NHL Pittsburgh Penguins bodo obiskali ameriškega predsednika Donalda Trumpa, navzlic temu, da se je nekaj dni pred tem, celotna ekipa aktualnih prvakov lige NBA Golden State Warriors odločila, da obisk Bele hiše bojkotira zaradi nazorov Trumpa.

Rob Carr/Getty Images

Potem ko so nekateri ameriški športniki zavrnili uradno vabilo v Belo hišo na sprejem pri ameriškem predsedniku, bo lahko Donald Trump, če se bo tako odločil, osebno čestital hokejistom ekipe Pittsburgh Penguins za osvojen naslov prvakov v ligi NHL. Pri Pittsburghu so se namreč odločili, da bodo vabilo, če ga bodo dobili, sprejeli, poroča STA.

Čeprav uradne odločitve še ni, pa bodo sveži prvaki lige NBA, košarkarji Golden State Warriors po vsej verjetnosti izpustili tradicionalni obisk pri ameriškem predsedniku. V klubu so sicer v sredo sporočili, da bodo odločitev o tem sprejeli, “ko in če bo to potrebno”. Za zdaj se v Oaklandu, kjer se pripravljajo na velik sprejem za svoje košarkarje, s tem še en obremenjujejo. “Trenutno nas zanima samo slavje. Vabila še nismo prejeli, odločali se bomo, ko se bo to zgodilo,” so sporočili iz kluba.

Nekateri ameriški mediji so sicer že poročali, da se košarkarji tega moštva ne bodo udeležili tradicionalnega srečanja z ameriškim predsednikom v Beli hiši. Trener Steve Kerr je za portal NBCSportsBayArea že novembra napovedal, da vabila v Belo hišo v primeru osvojitve naslova ne bo sprejel. Do predsednika pa so bili v preteklosti kritični tudi številni košarkarji na čelu z zvezdnikom Stephenom Curryjem, ki pa je s prejšnjim predsednikom Barackom Obamo v prostem času igral golf.

Drugače so ravnali v Pittsburghu. Odločili so se, da Trumpu ne bodo dali košarice, zato bodo pingvini, če jih bodo povabili, v Belo hišo tudi prišli. “Pittsburgh Penguins ne bi nikoli zavrnili vabila za obisk Bele hiše. Če nas bodo povabili, bomo šli tja kot ekipa,” je dejal izvršni direktor David Morehouse v pogovoru za časnik Pittsburgh Post-Gazette.

Obenem je dodal, da zavrnitev vabila ni način izražanja morebitnega nestrinjanja s politiko predsednika Trumpa. “Spoštujemo funkcijo predsednika ZDA. Če si nasprotnik politike ameriškega predsednika, pa lahko to pokažeš na druge načine,” je o zavrnitvah povabil še dejal Morehouse.