Kopitarjevi sezono začeli z zmago

Liga NHL 6. Okt 201711:17 > 11:20

Sinoči so z novo sezono lige NHL začeli tudi hokejisti Los Angeles Kings. Tudi letos bo edini slovenski predstavnik Anže Kopitar, ki je s kralji na uvodu z 2:0 odpravil Philadelphio Flyers.

Za zmago Los Angelesa je bil najzaslužnejši Jonathan Quick, ki je ustavil vseh 35 strelov. Zanimivo, da se je Quick pred letom dni poškodoval ravno na uvodnem srečanju in nato izpustil večino sezone (59 tekem), letos pa že takoj zaklenil svoja vrata in napovedal uspešno sezono za ekipo iz Los Angelesa.

Potem ko sta mreži v prvi tretjini mirovali, je kraljev v 27. minuti v vodstvo popeljal Trevor Lewis, zmago pa je v 58. minuti potrdil TylerToffoli. Anže Kopitar se ni vpisal med podajalce, v 23 minutah na ledeni ploskvi je sprožil dva strela, vendar Michala Neuvirtha ni uspel premagati.

Od preostalih izidov velja izpostaviti visoko zmago Chicaga proti Pittsburghu s kar 10:1. Brandon Saad je zablestel s hat-trickom, Ryan Hartman pa je zbral gol in štiri podaje.