Mojstrovina Kopitarja ob jubileju Quicka

Liga NHL 27. Okt 20179:44 > 9:49

Los Angeles Kings nadaljujejo z odličnimi predstavami. Kralji so tokrat s 4:0 odpravili Montreal. Anže Kopitar je dosegel še osmi zadetek v sezoni, vratar Jonathan Quick pa je v najmočnejši hokejski ligi na svetu vpisal že 500. nastop.

Jonathan Quick letos v povprečju ubrani več kot 93 odstotkov vseh strelov na njegova vrata, proti Montrealu pa je ustavil vseh 40. in bil glavni junak nove zmage Los Angeles Kings. Quick je še 46. v karieri ostal nepremagan in na najlepši možni način proslavil svoj 500. nastop v ligi NHL.

Kralji so si pot do zmage tlakovali ob zaključku prve tretjine, ko sta v razmaku 11 sekund zadela Adrian Kempe in Tyler Toffoli. Ko je svoje s pravo malo mojstrovino dodal še Anže Kopitar (sam je zadrsal po levi strani in s strelom od daleč neubranljivo zadel ob stičišču prečke in vratnice), je bilo jasno, da za Montreal ni več povratka. Zmago je v 44. minuti potrdil Kurtis MacDermid.

Kralji so zbrali 17 od možnih 20 točk, s čimer so druga najuspešnejša ekipa v ligi za Tampa Bay Lightning.