Zadetek Kopitarja in četrta zaporedna zmaga Kingsov

Liga NHL 2. Dec 20179:57 > 10:12
LA Kings

Los Angeles Kingsi so prišli do četrte zaporedne zmage in to proti neposrednemu konkurentu za naslov v zahodni konferenci. S 4:1 so namreč premagali St. Louis Bluese.

Los Angeles Kingsi so po slabi seriji sedaj znova ujeli zmagovalni ritem. Tokrat so na izjemno težkem gostovanju pri drugi ekipi zahoda slavili s 4:1 in se St. Louis Bluesi točkovno izenačili na drugem mestu zahodne konference. Njihova današnja zmaga je bila zaslužena in niti mao vprašljiva.

Kralji so povedli že v drugi minuti, ko je prvi nasprotnikovo mrežo zatresel Tyler Toffoli. Že v sedmi minuti je sledil zadetek našega Anžeta Kopitarja. Zadetkov v prvi tretjini nismo več videli. Druga tretjina je bila predvsem v znamenju izključitev, domači pa so v 36. minuti preko Patrika Berglunda izkoristili eno izmed teh. V 39. minuti je za znova malce večjo prednost znova poskrbel Adrian Kempe. Končni rezultat pa je v 51. minuti z drugim zadetkom postavil Toffoli.