Kingsi do zmage in prvega mesta na zahodu

Liga NHL 19. Dec 20175:10 > 5:15

Los Angeles Kingsi so v gosteh s 4:1 premagali Philadelphio Flyerse in se še s tremi ekipam na zahodu izenačili na vrhu.

Kingsi so z današnjo zmago prekinili serijo Philadelphie, ki je bila v nizu šestih zaporednih zmag, sami pa so prekinili serijo treh zaporednih porazov.

Kralji so začeli odlično in že v šesti minuti srečanja povedli, ko je bil strelec Alec Martinez. Po zadetku Treworja Lewisa je bilo že 2:0, a so domači še pred odhodom v slačilnice zadeli za znižanje, kar je bil edini zadetek za domače na tekmi, pod njega pa se je podpisal Jakub Voracek.

V drugi tretjini zadetkov nismo videli. Je pa zato za novo lepo prednost poskrbel v 45. minuti Adrian Kempe s svojim 11. zadetkom v sezoni. Končni rezultat 4:1 pa je postavil Tyler Toffoli.

Anže Kopitar je na tekmi ostal brez točk.

S to zmago so se Kingsi znova prebili na vrh, kjer imajo skupaj Nashvillom in St. Louisom na svojem računu 46. točk.