Legendarni Jaromir Jagr se poslavlja od Lige NHL

Liga NHL 30. Jan 20189:16 > 9:21
Getty Images

Hokejski veteran Jaromir Jagr zapušča Ligo NHL. Češki zvezdnik bo kariero nadaljeval na stari celini, kjer bo znova zaigral za matični klub HC Kladno iz druge lige.

Jaromir Jagr je tako skoraj zagotovo sklenil bogato kariero v Ligi NHL. V tej sezoni je na 22 tekmah v dresu Calgaryja dosegel en zadetek in šest podaj. Zaradi težave s poškodbo ni igral že vse od 31. decembra, zdaj pa se vrača na Češko h klubu Kladno, katerega lastnik je od leta 2011.

45-letnik je s 1921 točkami na drugem mestu večne lestvice najboljših hokejistov Lige NHL. Več točk je dosegel le legendarni Kanadčan Wayne Gretzky, ki je kariero končal s kar 2.857 točkami. Jagr je v Ligi NHL odigral 1.733 tekem, več sta jih odigrala le dva hokejista.

Jagr na prihajajočih olimpijskih igrah v Pjongčangu ne bo zaigral, saj se ni uspel prebiti v češko reprezentanco.